Eva Garet este un talent deosebit, o foate tânără pianistă considerată de specialiști un fenomen artistic, un copil minune al pianisticii românești.

Ea este elevă a Colegiului Național de Muzică “George Enescu”, unde studiază cu profesoara Mihaela Zamfirescu.

Până acum a câștigat: Trofeul „Lira de aur”, Trofeul “Dinu Lipatti” al Concursului Drumul spre celebritate, Marele Premiu al Concursului “Pro Piano”, premii I la concursurile: „Mihaela Ursuleasa”, „Milennium Piano”, „Ada Ulubeanu”, „Victor Giuleanu”, „Tinere talente”, la Olimpiadele Naționale de Muzică.

A fost laureată a concursurilor: „Ricard Viñes” de la Lleida, Spania, Concursul de la Ettlingen (Germania) și Concertino Praga.

A concertat cu Orchestra de Camera Radio, cu Orchestra Filarmonicii „Ion Dumitrescu” din Râmnicu Vâlcea.

logo-icr
castel-peles-logo