Artă plastică

Cat.A

Premiul I – Sebastiana COMAN – „Trișorii” – 250 P

Premiul II – Ariadna DIMITROVA (Republica Moldova) – „Natură statică cu ceainic” – 240 P

Premiul III – Xenia BOHAN (Republica Moldova) – „(RE)contrucție – Portret” – 230 P

Premiul special al juriului – Sara MOKRECH – „Festivalul Sakura”

Cat. B

Premiul I – Silviu ARAP (Republica Moldova) – „Natură statică” – 265 p

Premiul II – Tatiana CEAHUR (Republica Moldova) – „Natură statică” – 240 p

Premiul III – Dumitru FLORESCU – „Desen” –  230 P

Cat. C

Premiul I – Adrian Ciprian MACOVEI – „Structuri triunghiulare” – 255 p

Premiul II – Ioan PINTEA – „Fiul” – 245 p

Premiul III – Alexandru ZANĂ – „Sunetul luminii” – 240 P

Mențiune – Nadia NEGRU – „Străduța din sat” – 230 p

 

LITERATURĂ

Cat.A 

Premiul I – neacordat

Premiul II – Clara MANTU – „Haiku” și Sophia MANTU – „Vartol” -230 p

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-a-premiul-ii-clara-mantu-haiku/

Premiul III – neacordat

Mențiune – Sebastiana COMAN „Joc stelar” – 180 P

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-marta-bibescu-literatura-cat-a-coman-sebastiana-joc-stelar-mentiune/

Cat.B

Premiul I – neacordat

Premiul II – Teona TOFAN – „Mama mi-a zis să nu vorbesc cu străinii” – 230 p

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-b-premiul-ii-teona-tofan-mama-mi-a-spus-sa-nu-vorbesc-cu-strainii/

Premiul III – Maria Patricia NICOLAE – „Metamorfoza ochilor lui” – 220 P

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-b-premiul-iii-maria-patricia-nicolae-metamorfoza-ochilor-lui/

Mențiune  – Iulia Andreea ANGHII – „Frâna” – 190 p

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-b-mentiune-iulia-andreea-anghii-frana/

Cat.C

Premiul I –  Denisa DUNĂ – „Ce este frumosul?” – 260 p

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-c-premiul-i-denisa-duna-ce-este-frumosul/

Premiul II – Ioan VASILE – „Leana” și Mihaela BACALI – „Între mine și lume” – 250 p

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-c-premiul-ii-ioan-vasile-leana/

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-c-premiul-ii-mihaela-bacali-intre-mine-si/

Premiul III – Mihaela DINDELEGAN -„Inimi sub tricolor” și Diana BAIDOC – „Trenuri personale” – 240 P

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-c-premiul-iii-mihaela-dindelegan-inimi-sub-tricolor/

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-c-premiul-iii-diana-baidoc-trenuri-personale/

Mențiuni – Lorena ANASTASIU – „Miracolul de Crăciun” și Adina IFTIME – „O adiere din grădină” – 200 p

https://www.asociatiaprovalores.ro/concursul-martha-bibescu-literatura-cat-c-mentiunea-adina-iftime-o-adiere-din-gradina/

Parteneri

LOGOPMB-1
ccpb-logo
provalores-logo2
ucimr-logo
02 Delirs Logo 255x100px border
xcmusic-logo

Parteneri media

rrm-logo
rrc-logo
observator-cultural-logo
bucuresteni-logo
adc-logo
roportal-logo
radio-trinitas-logo
romania-pozitiva-logo
artinde
historia
jmm-logo
cal-evenimente-logo
modernism
uzp
rotund
dcnews