PICTURA

Trofeul Martha Bibescu – NEACORDAT

CAT.A

Maia Truțulescu – „Sunetele sufletului” – 220 p  – Premiul III

Sophia Mantu – „The Irish spirit” – 170 p – Mențiune

Ivan Ioana Marian – „Cosmos” – 120 p – Diploma de participare

Maria Roberta Cicirean – „Future humanity” – 115 p – Diploma de participare

CAT.B

Ana Maria Cosma – „Portret Martha Bibescu” – 245 p – Premiul II

Alexandru David – „Natură statică cu doua mere” – 225 p – Premiul III

Xenia Bohan – „Abandonare” – 210 p – Premiul III

Clara Mantu – „Still life with lemon” – 210 p – Premiul III

Andrada Pariza – „Carlibana lui Petra” – 160 p – Diploma de participare

Coman Sebastiana – „Femeile din grădină” – 160 p – Diploma de participare

Maria Teodora Radu – „Pisica lui Hermione” – 155 p – Diploma de participare

Teodor Mandu – „Orasul” – 155 p – Diploma de participare

Alexandra Tertea -„Martha Bibescu vizionara” – 155 p – Diploma de participare

Alexandra Mindrescu – „Antiteza” – 150 p – Diploma de participare

Ioana Aolăriți – „Mâine” – 150 p – Diploma de participare

Victor Sandru Codrea -„Apus pe Canalul Bega”- 150 p – Diploma de participare

Flaviu Casian Iova – „Vulpea și strugurii” – 130 p – Diploma de participare

Ioana Ariciu – „Portret 1” – 115 p – Diploma de participare

Melia Mateescu – „Secret oriental” – 115 p – Diploma de participare

Sara Ioana Carausu – „Armoniile primăverii” – 115p – Diploma de participare

Ana Bud – „Gandire inversă” – 100 p – Diploma de participare

Alexandru Stefan Breahna – „Apus de soare” – 100 p – Diploma de participare

Irina Boiciuc – „Vase si fructe” – 100 p – Diploma de participare

Bianca Maria Cicic – „Aurora” – 90 p – Diploma de participare

Alexandru Boldea – „Soare”- 80 p – Diploma de participare

Sasha Carnu – „Inner Hope” – 75 p – Diploma de participare

Diana Stefanescu – „Fructiera” – 60 p – Diploma de participare

Delia Elena Birligiu – „Culoare” – 55 p  – Diploma de participare

CAT.C

Ioana Chiriac – „Fenec” – 215 p – Premiul III

Miruna Chirnogeanu – „Yellow leaf” – 180 p – Mentiune

Maria Cursaru – „Claritate” – 170 p – Mentiune

Raluca Cupsa – „Amintiri din Olanda” – 155 p – Diploma de participare

Alexandra Teșileanu – „Eva” – 150 p – Diploma de participare

Sandra Popescu – „Labirintul suferinței” – 150 p – Diploma de participare

Tudor Marinescu – „All out life” – 145 p – Diploma de participare

Filip Alexandru Petcu – „Impression” – 140 p – Diploma de participare

Alexandra Petrut – „Rise and shine” – 135 p – Diploma de participare

Alysya Bălțățeanu – „Drumul spre speranță” -135 p – Diploma de participare

Ruxandra Rusu – „Căi ascunse” – 135 p – Diploma de participare

Alexandra Cîndea – „Suflete rătăcite” – 130 p – Diploma de participare

Mihaela Daniela Badea – „Boem” – 130 p – Diploma de participare

Beatrice Huda – „Plimbare în China” – 130 p – Diploma de participare

Andrei  Pennazio – „Femeia din umbră” – 125 p – Diploma de participare

Patricia Oprescu – „Aleea înverzită” – 115 p – Diploma de participare

Ana Maria Ștefan – „Incredibil de zis” – 110 P – Diploma de participare

Miriam Arvunescu – „Angelo” – 110 p – Diploma de participare

Daria Chiobaș – „Stare” – 105 p – Diploma de participare

Liana Paraschiv – „Rămas bun” – 105 p – Diploma de participare

Iarina Slobozeanu – „Totul va fi bine” – 100 p – Diploma de participare

Clara El Jisr – „Parfum de toamnă” – 95 p – Diploma de participare

Ana Liberis – „Carte de tarot – Împărăteasa” – 90 p – Diploma de participare

Miruna Ioana Zaharia -„Nascut din cer si mare”- 80 p – Diploma de participare

CAT.D

Bianca Paraschiv – „Licentia” – 260 p – Premiul I

Silviana Rădulescu – „Aglomerare” – 220 p – Premiul III

Elena Alina Herțeg – „Portret rebel” – 210 p – Premiul III

Norica Ioana Popescu – „Geografie umană” – 170 p – Mentiune

Iuliana Cristina Ionita – „Furtuna” – 155 p – Diploma de participare

Oana Sidea – „Guerra” – 150 p – Diploma de participare

Iustina Ștefana Ivănușcă – 145 p – Diploma de participare

Ioana Dimosthenous – 140 p – Diploma de participare

Andrei Stoian – „Peisaj in parc” – 130 p – Diploma de participare

Antonia Corneanu – „Speranta” – 125 p – Diploma de participare

Elena Madalina Trofin – „Stâlpul de sprijin” – 110 p – Diploma de participare

Maria Dima – „Flori pe câmp” – 90 p – Diploma de participare

 

DESEN

Trofeul Martha Bibescu – NEACORDAT

CAT. B

Lea Morgane Guedon – „Natură moartă” – 170 p – Mentiune

Jago Erik – „Parodie” – 165 p – Mentiune

Alexandra Izabel Tertea – „Ganduri neimpartasite” – 165 p – Mentiune

Andrada Pariza – „Frunza – Studiu” – 135 p – Diploma de participare

Ruxandra Gutierez – „Astronaut în spațiu” – 135 p – Diploma de participare

Ana Maria Cosma – „Portret Martha Bibescu” – 115 p – Diploma de participare

Delia Diaconescu – „Studiu” – 115 p – Diploma de participare

Andreea Denisa Litcanu – „Tony” – 110 p – Diploma de participare

Sandra Elena Dumitru – „Natură magică” – 110 p – Diploma de participare

Xenia Bohan – „Portret” – 110 p – Diploma de participare

Maya Georgescu – „Camera vrăjitoarei” – 105 p – Diploma de participare

Alexandru Boldea – ” Vultur” – 95 p – Diploma de participare

Clara Burla – „Ornament brancovenesc” – 95 p – Diploma de participare

Elisabeta Mindrescu – „Ingeri pe acoperișuri” – 90 p – Diploma de participare

Irina Boiciuc – „Autoportret” – 90 p – Diploma de participare

Răzvan Sebastian Dimitriu- „Pokemon” – 80 p – Diploma de participare

Marian Oatu- „Cetatea Alba Iulia” – 75 p – Diploma de participare

CAT.C

Alexa Mihalcescu – „Svetlana” – 240 p – Premiul II

Andreea Coman- „Notre Dames si un strop de culoare” – 210 p – Premiul III

Maria Cursaru0 – „Ingheț” – 165 p – Mentiune

Filip Dacian Iova – „Covid 19” – 165 p – Mentiune

Filip Alexandru Petcu – „La mouche” – 165 p – Mentiune

Maria Mihai – „Punct mort” – 155 p – Diploma de participare

Tudor Marinescu – „Aligator” – 145 p – Diploma de participare

Emilia Mihut – „Bule de sapun” – 120 p – Diploma de participare

Alexandra Bindiu – „Omnistone” – 115 p – Diploma de participare

Florin Stoica – „Eroii” – 115 p – Diploma de participare

Andreea Valentina Dacianu – „Vaza cu flori” – 90 p – Diploma de participare

Diana Ghilezan – „Cloud tears” – 90 p – Diploma de participare

CAT.D

Andreea Covaci Preda – „Covid nightmare” – 190 p – Mentiune

Silviana Radulescu – „Agape 1” – 185 p – Mentiune

Andreea Ifrim – „Tezaur” – 155 p – Diploma de participare

Parteneri

LOGOPMB-1
ccpb-logo
provalores-logo2
ucimr-logo
royalart site
xcmusic-logo

Parteneri media

rrm-logo
rrc-logo
observator-cultural-logo
bucuresteni-logo
adc-logo
roportal-logo
radio-trinitas-logo
romania-pozitiva-logo
artinde
historia
jmm-logo
cal-evenimente-logo
modernism
uzp
rotund
dcnews