„Stagiunea de colectie” de la Biblioteca Nationala continua cu o serie de sase noi evenimente culturale. Luni va concerta ansamblul Musica Viva
Urmatorul eveniment, Vol. 2 al Stagiunii de colectie, va avea loc luni, 15 octombrie 2018, de la ora 17:30, la Sala Sympsoium a Bibliotecii Nationale, iar invitat va fi de aceasta data cunoscutul ansamblu Musica Viva.
Ansamblul Musica Viva, alcatuit din pianista Andreea Butnaru, violoncelistul Florin Mitrea si avand-o invitata pe soprana Miruna Iancu, va propune un program alcatuit din opusuri de: George Stephanescu, Constantin Dimitrescu, Filip Lazar si Bella Bartok.
Accesul este liber, in limita locurilor disponibile, pe baza inscrierii in prealabil la adresa de email promovare@bibnat.ro
Comentarii recente